hledej

CENTRUM CHŘÍČ

V roce 2009 jsme do vlastnictví získali ojedinělý historický objekt bývalého pivovaru v obci Chříč. V tomto malebném místě na západním Plzeňsku provozujeme chráněný pivovar a vybudovali jsme komunitní centrum. Brzy chceme také zřídit hospodu a ubytovací centrum. Naším plánem je utvářet unikátní místo, kde se setkávají lidé s různým kulturním a společenským zázemím a kde lidé s postižením najdou práci i prostor pro seberealizaci. Společně se spřátelenou organizací Propolis, o.s. již pořádáme mnoho kulturních a společenských akcí. Podívejte se ZDE.

 

 Obnovení pivovaru

Obnovení činnosti Chříčského pivovaru nebylo vůbec v našem původním plánu. Teprve po osídlení zpustlého objektu jsme začali objevovat kouzlo místa, kde se pivo vařilo již v roce 1560. První záměr počítal pouze se zřízením chráněné dílny a realizací vlastních kulturních aktivit.  Staré prostory pivovaru, jeho hvozd, sladovna, humno, spilky a ležácké sklepy nás nadchly natolik, že jsme za pomoci pamětníků začali v myšlenkách rekonstruovat jejich původní podobu, smolení a vykulování sudů nebo vůni vařeného sladu…

 

Vše nakonec uzrálo – stejně jako dobrý ležák – do nápadu propojit záměr starého řemesla, chráněné dílny a výroby zlatavého moku. V roce 2015 jsme se tak pustiili do vaření piva podle tradičních receptur a postupů a celý provoz vybudovali v bezbariérovém standardu tak, že zde našlo práci 9 lidí s postižením. Vznikl unikátní „chráněný pivovar“.

 

www.pivovarchric.cz

Umění, řemesla a tradice

Při své činnosti využíváme potenciálu Chříčska, které je malebné a zajímavé z hlediska své historie, kulturních památek, krajiny a řemesel. Ve spolupráci se sdružením Propolis organizujeme koncerty, výstavy, festivaly, divadelní představení a výtvarné, taneční a hudební semináře pro veřejnost. Nabízíme i kurzy polozapomenutých řemesel, krajinomalby nebo komentované vycházky do okolí s výtvarníky a ochránci přírody.

 

www.propolis-os.cz

https://www.facebook.com/propolis.os/

www.kricfest.cz