hledej

V sekci naleznete nabídku učebnic, příruček a her z dílny Generation Europe. Detailní informace o produktech vč. ukázek textů jsou k dispozici v jednotlivých článcích - stačí kliknout na jméno příslušné publikace.

Pokud si chcete publikace objednat, učiňte tak prosím mailem na info@generationeurope.cz.

 Cvičebnice ke školnímu diáři - spotřebitelská a finanční gramotnost pro druhý stupeň

Jako doplněk ke spotřebitelskému diáři nabízíme soubor pracovních listů, cvičebnici, díky které si žáci a studenti prakticky procvičí látku načtenou v diáři.

- Informační texty, hry, kvízy a pracovní listy
- Obsahuje klíčová témata spotřebitelského a finančního vzdělávání, jako nákup v kamenném obchodě, nákup on-line, záruky a reklamace, udržitelná spotřeba a udržitelné bydlení, zodpovědné vedení osobního rozpočtu atd.
- Obsahuje klíčová témata spotřebitelského a finančního vzdělávání, jako nákup v kamenném obchodě, nákup on-line, záruky a reklamace, udržitelná spotřeba a udržitelné bydlení, zodpovědné vedení osobního rozpočtu atd.

 

autorka: Lenka Mužíčková
cena: 149 Kč

ISBN: 978-80-907254-3-0
Formát/počet stran:  tvrdé desky A4 s 12 vkládacími listy

Spotřebitelská a finanční gramotnost - Cvičebnice pro střední školy

Praktická cvičebnice spotřebitelské a finanční gramotnosti, která navazuje na Školní diář.

- Obsahuje 8 pracovních listů s informačními texty, úkoly a kontrolními otázkami.
- Pokrývá následující témata: Bezstarostný nákup na internetu, Triky obchodníků, Šmejdi, Smlouvy - doporučení a podmínky, Záruka, Reklamace, Jak se nenechat odbýt při reklamaci a Kam se obrátit pro pomoc.

 

autorka: Lenka Mužíčková
cena: 149 Kč

ISBN: 978-80-907254-5-4
Formát/počet stran:  tvrdé desky A4 s 12 vkládacími listy

Finanční gramotnost pro druhý stupeň ZŠ

Kniha obsahující praktický základ znalostí z osobních financí, který by měl znát opravdu každý.

Učebnice jednoduchým jazykem a svěžím stylem provede čtenáře tématy, jako jsou rodinný rozpočet a plánovaní, hotovostní a bezhotovostní placení, spoření, půjčky a zadlužení. Dále obsahuje kapitolu k základům spotřebitelského minima nebo méně typickým tématům jako bohatství a chudoba, finanční rizika nebo dárcovství a dobrovolnictví. Publikace obsahuje přehledné tabulky, infografiky, tipy, souhrny na koncích kapitol atd., které orientaci v celé problematice ještě napomáhají.

 

autorka: Lenka Mužíčková
cena: 199 Kč

ISBN: 978-80-907254-7-8 (2021)
Formát/počet stran:  A4 na výšku/100 s.

Učebnice spotřebitelské gramotnosti pro 1. stupeň

Komplexní, hravě a prakticky napsaná učebnice pro výuku spotřebitelské a finanční gramotnosti ve vyšších ročnících prvního stupně ZŠ.

 

autorka: Lenka Mužíčková
cena: 149 Kč

ISBN: 978-80-907254-1-6 (2019, dotisk)
Formát/počet stran:  A4 na šířku/64 s.

Nápady pro výuku

Kniha nabízí soubor metodik pro vedení hodin k vybraným tématům na středních školách. Jejich cílem je vybavit studenty znalostmi a dovednostmi, které upotřebí v každodenním životě v roli spotřebitele ať již v oblasti řízení osobních financí, spotřebitelských práv, nebo zvládání rizik, které život v moderní společnosti přináší. Činíme tak v přesvědčení, že škola má své studenty nejen připravit na jejich profesní kariéru, ale také zajistit, že se „ve světě neztratí“.

 

autoři: kolektiv autorů
cena: 199 Kč 
ISBN: 978-80-254-6431-1 
Formát/počet stran: A4 / 152 s.

Proč nevíme, co jsou peníze

Hravě esejistická kniha o fenoménu peněz je určená těm, kdo chtějí hlouběji porozumět tomu, co jsou peníze, a jak ovlivňují naše životy. Finanční gramotnost - nebo-li zvládání financí, totiž zdaleka není jen schopnost udržovat vyrovnanou bilanci mezi příjmy výdaji. Peníze nějak hlouběji souvisí s celkem našeho života, jeho směřováním a naším porozumění (nejen ekonomickému) světu.

 

autoři: Josef Štogr
cena: 249 Kč

ISBN: 978-80-905308-6-7
Formát/počet stran: 135*200 mm/232 s.

Zahrada - Den zúčtování

Výuková desková hra o finanční gramotnosti určená žákům 2. stupně ZŠ. Hráči si při hraní cvičí matematickou gramotnost, pracují s pravděpodobností a seznamují se s ekonomickými pojmy. 

 

autoři: Jan Vodička, Lenka Petýrková
námět: Vít Šisler
cena: 450 Kč

ISBN: 859-0-7868-195-8
Obsah balení: 
1 herní plán, 5 karet s popisy bytostí pro uložení figurek, 1 kartu se slovníčkem pojmů, 36 karet brigád, po 20 kartách událostí a příležitostí, 9 karet dražebních nabídek, 30 figurek v 6 barevných kombinacích, 8 kostek a 60 ks bankovek. 

Počítač ve výuce fyziky

Kniha nabízí přehled zajímavých počítačových fyzikálních simulací či podobných hříček, pomocí nichž je možné studentům předvést fyzikální jevy způsobem, který jinak není možný. Ke každému programu je předveden komplexní výukový postup pro vedení celé hodiny s využitím popisované aplikace. Všechny využívané programy jsou zdarma dostupné z internetu. Kniha je určena učitelům fyziky na 2. stupni ZŠ a středních školách.

 

autoři: Zdeněk Drahoš, Martin Fiala
cena: 189 Kč

ISBN: 978-80-904974-1-2
Formát/počet stran:  230*160 mm/90 s.

Netradiční metody ve výuce biologie

Kniha představuje ukázku kreativního propojení metody učení prožitkem a využití interaktivních počítačových simulací pro vybraná přírodovědná témata jako např. stabilita ekosystému, šíření viru v populaci nebo problematika učení zvířat. Knihu ocení především učitelé biologie na 2. stupni ZŠ a středních školách, kteří přemýšlí o tom, jak zatraktivnit výuku.

 

kolektiv autorů
cena: 199 Kč

ISBN: 978-80-904974-0-5
Formát/počet stran:  
230*160 mm/101 s.

Počítač ve výuce nejen geometrie Průvodce Geogebrou

Praktická příručka, která vás naučí používat nejrozšířenější a zdarma šířený matematický program GeoGebra, který lze využít na všech úrovních vzdělávání. Kniha detailním způsobem ukazuje obecné zásady použití programu a obsahuje téměř sto konkrétních postupů pro výuku planimetrie, analytické geometrie, funkcí a grafů, rovnic a nerovnic, diferenciálního a integrálního počtu, posloupností, kombinatoriky, pravděpodobností a statistiky.

 

autorka: Šárka Gergelitsová
cena: 259 Kč

ISBN: 978-80-904974-3-6
Formát/počet stran:  230*160 mm/247 s.

Jak učit o podnikání - Metodický manuál

Sada 15 metodických listů s kreativními aktivitami do hodin, pracovními listy, osmisměrkami a kvízy, které vám pomohou uvést vaše studenty do problematiky podnikání. V příručce najdete širokou škálu témat, jako je tvorba podnikatelského a finančního plánu, administrativní a daňové povinnosti podnikatele, formy reklamy a komunikace, tvorba e-shopu. Výukové plány vycházejí z metod aktivního vyučování a jsou doplněny autorovými podnětnými postřehy a poznámkami z testování metodik při výuce.

 

autor: Lukáš Instenčin
cena: 199 Kč

ISBN: 978-80-904974-7-4
Formát/počet stran:  A4/133 s.

Základy podnikání

 Praktická učebnice o tom, jak založit a provozovat drobnou živnost. Provede žáky základy podnikání od počátečního sestavení podnikatelského a finančního plánu přes účetní minimum znalostí, daňové povinnosti a komunikaci s příslušnými úřady po volbu vhodné obchodní a marketingové strategie. Učebnice je vhodná pro žáky SŠ, vybrané kapitoly i pro vyšší ročníky ZŠ.

 

autorka: Šárka Strejčková
cena: 199 Kč 
ISBN: 978-80-904974-2-9

Formát/počet stran:  230*160 mm/160 s.

Zahrada - Velká voda

Soubor 12 „na klíč“ připravených plánů hodin pro finanční vzdělávání na ZŠ ve formě projektové hry. Žáci se prostřednictvím originálních aktivit učí, jak hospodařit s rodinnými financemi, jak vhodně spořit či investovat, jak se vypořádat s dluhem nebo inflací.  Příručka obsahuje mj. pracovní listy, kvízy a slovník pojmů a díky hernímu zpracování u žáků značně rozvíjí komunikativnost, smysl pro spolupráci a řešení problémů.

 

autoři: Vít Šisler a Lenka Petýrková
cena: 279 Kč

ISBN: 978-80-904974-9-8
Obsah balení: A4 metodická příručka s 13 aktivitami - 142 stran, 5+5 plakátů pro vedení projektové hry