hledej

FINANČNÍ GRAMOTNOST

 

Nabídka metodických materiálů a her pro výuku finanční gramotnosti  

 

 

Generation Europe se od roku 2002 zabývá problematikou výuky spotřebitelské gramotnosti a v oboru platí za renomovaného tvůrce vzdělávacích materiálů a her. Z komplexního programu pro výuku finanční gramotnosti vám nabízí následující:

 

Základy finanční gramotnosti

autorky Lenka Petýrková a Pavlína Chmelařová, 119 Kč

Kniha obsahující praktický základ znalostí z osobních financí, který by měl znát opravdu každý. Učebnice jednoduchým jazykem a svěžím stylem provede čtenáře tématy, jako jsou rodinný rozpočet a plánovaní, zvládaní rizik, pomůže zorientovat se v nepřeberném poli platebních karet a finančních produktů, ale zároveň pojímá i atypická finanční témata, jako dárcovství či dobrovolnictví.  Publikace obsahuje přehledné grafy, tipy a souhrny, které orientaci v celé problematice ještě napomáhají.

 

 

 Zahrada - Velká voda 

autoři Vít Šisler a Lenka Petýrková, 279 Kč

Soubor 13 „na klíč“ připravených plánů hodin pro finanční vzdělávání na ZŠ. Žáci se prostřednictvím originálních aktivit učí, jak hospodařit s rodinnými financemi, jak vhodně spořit či investovat, jak se vypořádat s dluhem nebo inflací.  Příručka obsahuje mj. pracovní listy, kvízy a slovník pojmů a díky hernímu zpracování u žáků značně podporuje komunikativnost, smysl pro spolupráci a řešení problémů. Učitel může používat jednotlivé aktivity, nebo celou sadu použít jako seriál pro 13 po sobě jdoucích vyučovacích hodin, čímž zároveň zcela pokryje standard finanční gramotnosti pro ZŠ. Souběžně s příručkou vychází učebnice Základů finanční gramotnosti (Petýrková, Chmelařová).

 

 

Základy podnikání

autorka Šárka Strejčková, 199 Kč 

Praktická učebnice o tom, jak založit a provozovat drobnou živnost. Provede žáky základy podnikání od počátečního sestavení podnikatelského a finančního plánu přes účetní minimum znalostí, daňové povinnosti a komunikaci s příslušnými úřady po volbu vhodné obchodní a marketingové strategie. Učebnice je vhodná pro žáky SŠ, vybrané kapitoly i pro vyšší ročníky ZŠ.

 

 

Jak učit o podnikání - Metodický manuál

autor Lukáš Istenčin, 199 Kč 

Sada 15 metodických listů s kreativními aktivitami do hodin, pracovními listy, osmisměrkami a kvízy, které vám pomohou uvést vaše studenty do problematiky podnikání. V příručce najdete širokou škálu témat, jako je tvorba podnikatelského a finančního plánu, administrativní a daňové povinnosti podnikatele, formy reklamy a komunikace, tvorba e-shopu.  Výukové plány vycházejí z metod aktivního vyučování a jsou doplněny autorovými podnětnými postřehy a poznámkami z testování metodik při výuce. Souběžně s touto příručkou pro učitele vychází také učebnice pro žáky Základy podnikání (Strejčková).

 

 

Zahrada - Den zúčtování 

autoři Jan Vodička a Lenka Petýrková, 450 Kč

Výuková desková hra o finanční gramotnosti určená žákům 2. stupně ZŠ. Hráči si při hraní cvičí matematickou gramotnost, pracují s pravděpodobností, seznamují se s ekonomickými pojmy a učí se vytvářet finanční strategie. Zahrada má zajímavou grafickou podobu a hravý příběh, který děti snadno vtáhne do výuky.

 

Komplexní popis celé ediční činnosti organizace včetně ukázek z publikací pak naleznete přímo v sekci Naše publikace.  Na předchozích řádcích jsme uvedli pouze stručný přehled.  

 

Publikace můžete objednávat emailem na info@generationeurope.cz nebo poštou na naší adrese. Poštovné a balné 60 Kč v případě platby předem, v případě platby na dobírku 120 Kč. V případě objednávky nad 2 000 Kč poštovné a balné ZDARMA.